Emetrops (labi redzošs) cilvēks skaidri redz priekšmetus tālumā, nelietojot akomodāciju, un akomodē, kad skats pāriet uz tuvākiem priekšmetiem. Emetropiem cilvēkiem presbiopija sākas aptuveni 43-53 gadu vecumā. Sākotnēji ir iespējams sasprindzināt redzi, lai īslaicīgi lasītu smalkāku tekstu, taču ar laiku akomodācija tiek pārmēru sasprindzināta un pārslogota, acis sāk ātrāk nogurt.

 


 

Tuvredzīgam jeb miopam cilvēkam acs praktiski nelieto akomodāciju, ja netiek lietotas brilles, tāpēc vecuma redze miopam parādās tikai vājas tuvredzības gadījumā. Daudzi domā, ka miopijas gadījumā redze vecumā it kā uzlabojas, kas tā nemaz nav.

 

Tā kā hipermetropa (tālredzīga) acs pastāvīgi lieto akomodāciju – gan tālumam, gan tuvumam, tad presbiopija parādās agrāk nekā, piemēram, emetropam vai miopam cilvēkam. Jo lielāka hipermetropijas pakāpe, jo agrāk parādās presbiopija. Pavājinoties akomodācijai, hipermetropiju tā vairs nekompensē, stari, kas nāk no tālienes nevar krustoties fokusā uz tīklenes, tādēļ dažreiz tiek traucēta redze ne tikai tuvumā, bet arī tālumā.

 

Presbiopiju iespējams koriģēt dažādos veidos:

 

Briļļu korekcija:

 

- Monofokālās briļļu lēcas

- Bifokālās briļļu lēcas

- Progresīvās briļļu lēcas

 

Kontaktlēcu korekcija

- Monokorekcija

- Bifokālās kontaktlēcas

- Progresīvās kontaktlēcas

 

Ķirurģiskā korekcija