Astigmātisma korekcija

Koriģējot astigmātismu, sākotnēji atrod astigmātisma asi un lielumu. Pēc tam, ņemot vērā cilvēka vēlmes un vajadzības, redzi koriģē ar atbilstoša lieluma toriskām briļļu lēcām, formas stabilām gāzu caurlaidīgām (GP) vai mīkstām kontaktlēcām.


Izmantojot topogrāfa sniegtās iespējas, var uzskatāmi redzēt radzenes priekšējās virsmas liekumus telpiskajās kartēs.


Atkarībā no astigmātisma ass izšķir tiešo astigmātismu, apgriezto astigmātismu un astigmātismu slīpās asīs. Radzenes topogrāfiskajā kartē iespējams atklāt un analizēt iregulāru astigmātismu, kas veidojies radzenes traumu, saslimšanu vai ķirurģisku manipulāciju rezultātā.


Tomēr praksē parasti runā par acs kopējo astigmātismu, kas rodas summējot visu optisko virsmu laušanas stiprumus. Lai to noteiktu, izmanto redzes pārbaudes metodes, kas sniedz iespēju atrast refrakciju divos savstarpēji perpendikulāros meridiānos.


Formu stabilo gāzu caurlaidīgo kontaktlēcu priekšrocība īpaši novērtējama radzenes astigmātisma un radzenes neregularitātes gadījumos. Kontaktlēcas to nēsāšanas laikā nemaina savu formu, starp radzenes virsmu un kontaktlēcas iekšējo virsmu veidojas asaru slānis, kas kompensē dažādos radzenes liekumus un neregularitātes.


Reizēm radzenes astigmātisms ir liels, tad ir nepieciešamas kontaktlēcas ar torisku iekšējo virsmu. Formas stabilās kontaktlēcas iespējamas ar dažādu optisko stiprumu, ja nepieciešams, arī astigmātisko korekciju kontaktlēcas priekšējā vai mugurējā virsmā.


Kā noprotams no nosaukuma, mīkstās kontaktlēcas ir izgatavotas no elastīga materiāla un atkārto radzenes formu, tādēļ nekoriģē radzenes astigmātismu. Ražotāji paredzējuši šo niansi un piedāvā toriska dizaina mīkstās kontaktlēcas astigmatisma korekcijai.

Individuālo gāzu caurlaidīgo (GP) kontaktlēcu priekšrocības

Labākais redzes asums


Kontaktlēca ar aci veido ciešu optisko sistēmu


Veselīgs risinājums ilgtermiņā


Var koriģēt visu veidu astigmātismus


Uzzini vairāk..


IEGAUMĒJIET: progresējoša astigmātima vai mainīgu asu gadījumā ir jāpārbauda radzenes topogrāfija, lai diagnosticētu keratokonusu