Nakts lēcu lietošana un tīrīšana būtiski neatšķiras no dienas laikā lietojamo kontaktlēcu kopšanas [links]. Galvenā atšķirība ir tas, ka kontaktlēcas no acīm tiek izņemtas no rīta pēc pamošanās. Pēc rūpīgas to tīrīšanas, lēcas dienas laikā atradīsies kondicionēšanas šķīdumā.

Nakts laikā kontaktlēca ir nekustīga uz acs, tāpēc uz tās virsmām nogulsnējas asaru sastāvā esošie lipīdi. No rīta ir jāizmanto speciāls taukvielu tīrīšanas līdzeklis Lipoclean ULTRA.


Vakarā, pirms gulētiešanas, lēcas var likt acīs, pirms tam iepilinot tajās pāris mitrinošos acu pilienus, kas mitrinās acs virsmu, palīdzēs acīm atveseļoties no ikdienas noguruma un nodrošinās vienmērīgāku kontaktlēcu piegulēšanu labākam redzes efektam. Ir svarīgi izmantot acu pilienus bez konservantiem vai stabilizatoriem - piemēram Thera Tears acu pilienus vai Thera Tears šķidro acu gēlu.


Rūpējoties par Jūsu ērtību, kontaktlēcas tiek ietonētas dažādās krāsās, jo svarīgi lietot labajai acij paredzēto kontaktlēcu labajai acij un kreiso - kreisajai. Lai vieglāk atcerēties, var izmantot angļu vai vācu valodas pamatus:


Labās acs kontaktlēca ir sarkana - Red=Right, Rot=Recht

un

Kreisās acs kontaktlēca ir dzeltena - yeLLow=Left, geLb=Links