Jebkurai klienta redzei pieejam ar īpašu rūpību. Mīkstās kontaktlēcas iespējams veidot no dažādiem materiāliem, bet to kopējā iezīme ir izteikta nosaukumā – kontaktlēcas ir mīkstas, viegli deformējas un atveido radzenes formu.

No vienas puses šķiet, ka mīksto kontaktlēcu izvēle ir vienkārša, jo kontaktlēca pielāgojas radzenes formai, bet patiesībā, to precīza pielaikošana ir daudz grūtāka dēļ mainīgās formas. Mums ir jābūt pārliecinātiem, ka kontaktlēca būs pietiekami kustīga uz acs.

 

Formas izvēle

Parastajām kontaktlēcām parametru izvēle ir ļoti ierobežota un atšķirības diametros vai izliekumos ir ļoti minimālas. Mēs piedāvājam vairāk kā 50.000 kontaktlēcu formu, no kurām izvēlēsimies Jūsu radzenes izliekumiem un diametram atbilstošo. Salīdzinoši var teikt, ka katram no parasto kontaktlēcu modeļiem parasti ir tikai viena vai divas formas iespējas, kas balstītas uz vidējiem radzenes parametriem, bet vai tiešām tas, kas domāts visiem, vienlīdz labi derēs arī Jums?

Precīzu kontaktlēcu parametru izvēli atstājiet mūsu acu speciālistu ziņā. Katram klientam veicam radzenes topogrāfiskos mērījumus – radzenes virma tiek mērīta 22.000 punktos un tiek izveidota datorizēta radzenes topogrāfiskā karte. Tas ir pamats kontaktlēcas iekšējās formas izveidē, jo ir būtiski, lai visa kontaktlēcas iekšējā virsma atbilstu radzenes formai.

 

Unikāla maliņas izveide

Lai nodrošinātu optimālu kontaktlēcas kustību uz acs un labu asaru plūsmu zem kontaktlēcas, tā nedrīkst būt par ciešu nevienā zonā. Īpašam acu komfortam ir radīta unikāla kontaktlēcas ārējā mala:

- plānāks dizains ārpus optiskās zonas nodrošinās labāku plakstiņu slīdēšanu pāri kontaktlēcas virsmai. Plānāks materiāls nozīmē arī lielāku skābekļa caurlaidību un mazāku plakstiņa spiedienu un acs virsmu.

- pielāgots leņķis maliņas profilam individuāli, nodrošina kontaktlēcas atbilstību ārpus ‘ierastās acs daļas’. Parasti tiek mērīta tikai radzene un visbiežāk tikai centrālajā daļā, bet mēs aplūkojam visu kontaktlēcu – arī tās daļu ārpus radzenes. Vieta kur beidzas radzene un sākas acs ābols, ir ļoti atšķirīga katram cilvēkam un mēs katram nosakām vēlamu maliņas profilu, lai kontaktlēca pārāk nepiespiestos un sekmētu asaru cirkulāciju.

 

Elpojoši materiāli

Mūsdienās visi kontaktlēcu materiāli nodrošina gaisa caurlaidību un skābekļa piekļuvi radzenei. Tomēr katram materiālam gāzu caurlaidība ir citādāka, tāpat atšķiras arī mitrināšanās, cietības un citi koeficenti. Optimālu materiālu izvēli lūdzam atstāt acu speciālista pārziņā, jo jāņem vērā daudzi acu parametri, lietošanas biežums un intensitāte, nepieciešamā korekcija un citi.

Lai arī cik elpojošs būtu materiāls, jāatceras, ka tas ir rūpīgi jātīra katru dienu. Netīrākas kontaktlēcas nozīmē arī sliktāku gāzu caurlaidību un infekciju risku.

Protams, ka vislabāk elpos radzenes bez kontaktlēcām, tādēļ jāatceras par acu atpūtināšanu un briļļu lietošanu.

 

Korekcijas iespējas

Iespējas ir plašas, tādēļ būtiski ir veikt detalizētu redzes pārbaudi un ļaut mūsu redzes speciālistiem piemeklēt Jūsu acīm un dzīvesveidam atbilstošāko korekcijas metodi.

Individuālās mīkstās kontaktlēcas ir piemērojamas kā lielām, tā ļoti mazām radzenēm, ļoti stāvām vai ļoti plakanām. Iespējamie korekcijas apjomi ir no +30.00 dioptrijām līdz pat -30.00 dioptrijām. Astigmātisma korekcija iespējama līdz -8.00 dioptrijām. Tāpat arī iespējama presbiopijas korekcija ar multifokālām individuālām kontaktlēcām, kad nepieciešama redzes korekcija tālumam un papildus korekcija lasīšanas attālumam tuvumā vai pie monitora.

Ja tomēr jums ir būtiskas radzenes neregularitātes: keratokonuss, pēc acu operācijām vai lāzerkorekcijas, tad varēsim palīdzēt ar speciālām individuālām gāzu caurlaidīgām kontaktlēcām.

Piesakies redzes pārbaudei jau tagad

Norādiet savu telefona numuru un epastu un mēs ar Jums sazināsimies, lai precizētu pārbaudes laiku, vai atbildētu uz Jums interesējošiem jautājumiem.


contact_form_legend