Laura Kozuliņa

 

Optometriste Laura Vilkauša savā profesijā strādā kopš 2006.gada. Laura maģistra grādu optometrijā ieguvusi Latvijas Universitātes Optometrijas un redzes zinātnes nodaļā 2009.gadā. Kopš 2005.gada ir LOOA (Latvijas Optiķu un Optometristu Asociācijas) biedrs. Papildus ikdienas darbam optikā ir piedalījusies Veselības dienās Alūksnē (2009.gada maijs), kur sadarbībā Latvijas Sarkanajam Krustam, LR Aizsardzības Ministrijai un ASV Mičiganas Gaisa flotes ārstiem tika veikta vispārēja veselības aprūpe.

 

Lai izglītotos un gūtu pieredzi kontaktlēcu korekcijā, ir apmeklējusi un piedalījusies vairākos semināros – Baush&Lomb University rīkotais kontaktlēcu seminārs Rīgā (2010.gada martā), Johnson&Johnson seminārs Varšavā, Polijā (2010.gada maijā) – The third international scientific symposium Eyes Health Advisor. Šajā seminārā tika runāts gan par jaunākiem materiāliem mīksto kontaktlēcu ražošanas jomā, gan par sportistu galvenajām specifikācijām redzes jomā. Seminārs bija par mīkstajām kontaktlēcām, bet, neskatoties uz to, kā labāko alternatīvu sportistu redzei atzīmēja ortokeratoloģijus (nakts kontaktlēcas). Tas arī pamudināja vairāk interesēties un iedziļināties šajā korekcijas veidā. Pati arī šobrīd ir nakts kontaktlēcu lietotāja. 

 

Tā kā optikā ikdienā Laura izrakstīja gan briļļu, gan kontaktlēcu korekciju, tad bija arī īpašie gadījumi, kad izvērtējot visus pacienta redzes parametrus un analizējot datus, saprata, ka ar tradicionālajām, rūpnieciski ražotajām kontaktlēcām neizdosies iegūt pilnvērtīgus rezultātus. Tāpēc šie pacienti tika iepazīstināti ar informāciju par īpaši veidotām individuālām kontaktlēcām. Sekojot līdzi visiem jaunumiem Latvijas optiku jomā, Laura zināja, ka ''Gallus optika'' strādā ar Eiropā vadošo vācu kontaktlēcu ražotāju "Hecht contactlinsen". Un uz ''Gallus optiku'' arī sūtīja savus ''sarežģītos'', neikdienišķos klientus, kam nepieciešama individuāli veidota kontaktkorekcija. 

 

Gallus optikā Laura strādā kopš 2014. gada maija. Mūsu speciālistu Daces Ērenbotes, Viktorijas Vlasenko un Raimonda Roguļa individuālajās apmācībās optometriste apguvusi visas nepieciešamās zināšanas un iemaņas, kas vajadzīgas ikdienas darbā individuālu kontaktlēcu pielāgošanai gan vienkāršos, gan komplicētos gadījumos.

 

Lauras Vilkaušas uzmanīgā attieksme pret darbu un rūpes par pacientu redzes veselību lieliski papildina mūsu speciālistu komandas kopīgo uzdevumu – rūpes par veselām acīm ilgtermiņā. Tā ir gan konsultēšana par rūpīgu kontaktlēcu kopšanu, gan kā saglabāt labu asaru kvalitāti, kas ir ļoti būtiska visiem kontaktlēcu lietotājiem un biroju darbiniekiem. Ar speciālu aprīkojumu un testiem tiek iegūta pilnīga aina par pacienta redzes un acu stāvokli.