Gāzu caurlaidīgās kontaktlēcas (GP – gas permaeble contact lens) pasaulē ir pieņemts uzskatīt par precīzāko un acīm visveselīgāko ilgtermiņa redzes korekcijas līdzekli. Un acu veselība taču ir mūsu prioritāte Nr.1! Protams, lai sasniegtu vēlamos mērķus ir jābūt motivācijai ievērot visus šos punktus:


- Niansēta redzes pārbaude

Ir daudz parametru, kas ietekmē sekmīgu kontaktlēcu lietošanu. Bez optiskā stipruma, kontaktlēcām arī formas ziņā ir jāatbilst acu vajadzībām. Būtiski ir izvēlēties parametrus visai kontaktlēcas virsmai – kā centrā, tā perifērijā tā nedrīkst būt par ciešu vai par vaļīgu. Tas ietekmē kontaktlēcas stabilitāti, asaru apmaiņu zem kontaktlēcas, plakstiņu komfortu. Arī ikdienas paradumiem ir būtiska ietekme, izvēloties pareizās kontaktlēcas.

 

- Precīza kontaktlēcas izveide

Izmantojot modernākos instrumentus un lielo pieredzi redzes pārbaudē, mūsu acu speciālisti būvē kontaktlēcu individuāli katrai Jūsu acij. Jā, mēs kontaktlēcu veidojam no 0, izvēlamies materiālu un sākam virtuālo celtniecību – izvēlamies liekumus un formas katrā kontaktlēcas segmentā. Protams, arī mums pastāv standartizētas vadlīnijas, bet tie ir vairāk kā 200 kontaktlēcu modeļi, kam varam mainīt līdz pat 20 parametriem. Tas nozīmē miljoniem daudz iespēju! Kad mūsu acu speciālists ir izveidojis vēlamo kontaktlēcu dizainu pēc visiem parametriem, tos nododam labākajiem speciālistiem reālās kontaktlēcas izstrādei.

 

- Pedantiska ikdienas kopšana un režīma ievērošana

Kad kontaktlēcas ir nodotas klienta lietošanā, tad lielākā atbildība par acu veselību ir Jūsu pašu rokās. Katru dienu ir jāievēro visi nosacījumi, kas attiecināmi tieši uz Jums piemēroto lietošanas stundu skaitu un apstākļiem. Kad drīkst un kad nedrīkst lietot kontaktlēcas mēs izstāstīsim, tāpat kā iemācīsim atbilstoši tās ik dienu tīrīt un dezinficēt, lai uz Jūsu acīm vienmēr būtu tīras un elpojošas kontaktlēcas!

 

- Regulāras pēckontroles

Pat ja pašam cilvēkam šķiet, ka viss ir kārtībā, regulārām pārbaudēm ir jābūt katrus 6-12 mēnešus, atsevišķos gadījumos arī biežāk. Tikai acu speciālista rīcībā ir speciāla aparatūra, ar kuras palīdzību var redzēt vismazākās nianses, un potenciāli bīstamās situācijas ir iespējams laicīgi novērst. Lielākā daļa no izmaiņām acu veselībā notiek pakāpeniski un ikdienā tās var nepamanīt, tādēļ ir jāveic pārbaudes, lai tās atklātu. Mūsu organisms aug un mainās, mainās acs forma, redzes parametri vai asaru sastāvs, un tas viss atstāj ietekmi uz pareizu kontaktlēcu parametru vai kopšanas sistēmas izvēli.


Veselīga izvēle

Gāzu caurlaidīgās kontaktlēcas ir veselīgākā izvēle ilgtermiņa kontaktlēcu lietošanā. To atbilstība radzenes formai nozīmē, ka kontaktlēca nav par ciešu kādā konkrētā segmentā, tā labi centrēsies un vienmērīgi piegulēs radzenei, saglabājot pietiekamu asaru slāni starp kontaktlēcu un acs virsmu. Modernie kontaktlēcu materiāli nodrošina:

- ļoti augstu skābekļa caurlaidību;

- iespēju veidot maksimāli plānas un vieglas kontaktlēcas;

- diametru tik mazu, cik nepieciešams labai redzēšanai, atstājot brīvu-no-kontaktlēcas pēc iespējas lielāku acs daļu;

- dabisku acs mitrināšanos, jo šiem materiāliem nav nepieciešams mitrums savas formas uzturēšanai;

- vieglu un efektīvu tīrīšanu, jo materiāls nepievelk pie sevis tik daudz nosēdumus.


Precīza izvēle

Visas mūsu piedāvātās kontaktlēcas tiek izveidotas tieši Jums – precīzi pēc visiem mērījumiem. Lielā parametru detalizācija dod iespēju izveidot kontaktlēcu gandrīz visām radzenes formām! Radzenes formu mēs nosakām ar Oculus Keratograph topogrāfu, mērot 22.000 punktos. Katrai kontaktlēcai var būt:

- ģeometriskais modelis no vairāk kā 200 dizainiem;

- kāds no padsmit materiāliem;

- līdz pat 20 mainīgiem parametriem katrā kontaktlēcā;

- parametru izmaiņas par 0.05 mm;

- iespējami ir dažādi optiskie stiprumi dažādās kontaktlēcas vietās;

- optiskais stiprums no -30.00 līdz +30.00 dioptrijām;

- sarežģītākas formas ļauj veidot ļoti atšķirīgas formas dažādās kontaktlēcas vietās.


Labākās redzes izvēle

Ar individuālajām gāzu caurlaidīgajām kontaktlēcām iespējams iegūt labāko iespējamo redzes asumu.

- Cieša optiskā sistēma. Kontaktlēca atrodas tieši uz acs virsmas un veido vienotu optisko sistēmu ar aci.

- Reāls attēla izmērs. Brilles ir tālāk nost no acs un tas rada koriģētā attēla izmēra izmaiņas, jo stiprāka korekcija, jo lielākas izmaiņas. Attiecīgi, redzamie priekšmeti šķiet vai nu lielāki un tuvāk, vai arī mazāki un tālāk, nekā tas ir realitātē.

- Plašs redzes lauks. Kontaktlēca nosedz visu acs optisko zonu. Brillēs mēs redzam skaidru attēlu centrāli briļļu lēcās, bet apkārt tam ir neskaidra perifērija.

- Stabila korekcija. Kustinot tikai acis, kontaktlēca seko līdzi mūsu skatienam, un mēs redzam skaidri visu laiku.

- Sarežģītas redzes korekcija. Iespēja veidot augstvērtīgu redzes korekciju pie neregulārām radzenes formām pēc dažādām acu slimībām vai translplantācijas, vai ļoti īpatnējām formām. Jo stiprāka korekcija, jo vairāk izceļas šo kontaktlēcu priekšrocības. Tās ir vienīgais korekcijas variants pie lielākas pakāpes astigmātisma, netipiska astigmātisma, keratokonusa, pēc radzenes operācijām, transplantācijām, lāzerkorekcijām, izteikti stāvām vai plakanām radzenes formām, ļoti atšķirīgām korekcijām katrai acij.


Izdevīga cena

Izvēloties visveselīgāko no kontaktlēcu veidiem nenozīmē tērēt vairāk –individuālā gāzu caurlaidīgā kontaktlēca maksā sākot no 1.90 LVL (2.71 EUR) mēnesī. Šāda cena būs lietojot kontaktlēcas ar vienu optisko stiprumu -30.00 līdz +30.00 dioptriju diapazonā.

Formu un iespēju apjoms ir tik liels, ka precīzu cenu varēsim pateikt pēc detalizētas redzes pārbaudes.

Individuālo kontaktlēcu materiāli pie precīzas tīrīšanas un rūpīgas lietošanas pieļauj to lietošanu līdz 18-24 mēnešiem.