NI-BUT - jaunāko tehnoloģiju piedāvāta neinvazīva asaru plēvītes noturības pārbaude, kas optometristam un ārstam ļauj objektīvi novērtēt asaru lipīdu slāņa stabilitāti.

 

Biomikroskopija ar fluorescīnu - ļauj novērtēt acs sausuma radītos bojājumus uz konjunktīvas un radzenes, izvērtēt Meiboma dziedzeru darbību un iegūt attēlus. Tie noder atkārtotās pārbaudēs, izvērtējot ārstēšanas efektivitāti.

 

Vispārēja un medikamentu anamnēze ļauj izprast SAS cēloņus to novēršanai. Reizēm ir nepieciešamas citu veselības speciālistu konsultācijas, lai pilnībā novērstu sausās acs sindroma cēloņus.

 

 

Redzamajā piemērā attēlots NIBUT izmeklējuma rezultāts - kurā radzenes segmentā cik noturīga ir asaru plēvīte. Ar sarkanu atzīmētajās zonās, asaru plēvīte pārplīst jau pēc nepilnām 3 sekundēm un tas ir neapmierinoši. Ar šo izmeklējum metodi var objektīvi noteikt acu sausuma pakāpi un apmēru, kā arī (īpaši būtiski) salīdzināt iegūtos mērījumus. Tā var veikt salīdzinājumu cik lieli uzlabojumi mēneša laikā ir notikuši.