Visbiežāk cilvēki ir apmierināti ar pēcoperācijas rezultātiem, tomēr nereti nākas piemeklēt papildus korekciju. Galvenokārt tam ir trīs iemesli:


1. Dažreiz arī ir zināms, ka sākotnējā tuvredzības pakāpe ir tik liela, ka nebūs iespējams iegūt pilnībā apmierinošu redzes asumu, bet tikai ievērojami to samazināt.

2. Tuvredzības progresija (vai citāda acs struktūru izmaiņa) pēc operācijas turpinās un cilvēkiem rodas nepieciešamība pēc brillēm vai kontaktlēcām kādu laiku pēc operācijas.

3. Presbiopijas korekcija. Iestājoties attiecīgam vecumam, var rasties nepieciešamība pēc korekcijas tuvuma redzei. Lāzeroperācija te nepalīdzēs un lasīšanai būs jāizmanto brilles vai kontaktlēcas.


Tātad ir gadījumi, kad nepieciešama redzes korekcija arī pēc operācijas. Tā kā radzenes forma pēc lāzerkorekcijas ir ļoti izmainīta, tad parastās kontaktlēcas lietot nedrīkst. Bieži arī ar brillēm nevar iegūt maksimāli labu redzi, jo acs īpatnējā forma var dod dažādus optiskus kropļojumus un blakusparādības – kā gaismu izplūšanu, oreolu veidošanos ap gaismām tumsā un krēslā u.c.

Tādēļ ir radītas īpašas reversa dizaina kontaktlēcas, ar kuru palīdzību var atkārtot radzenes īpatnējo jauno formu. Šāda kontaktlēca veido kopēju optisko sistēmu ar radzeni un asaru slāni, sniedzot augstvērtīgu redzes kvalitāti.