Konsultācija - iespēja rast savām acīm veselīgāko

Acu peciālists, ievācot visas ziņas par pacientu, veido kopīgu ainu par pacientu, lai var izvēlēties maksimāli labāko un tieši viņam atbilstošāko korekcijas līdzekli. Vai tās būs brilles vai kontaktlēcas, kāds būs valkāšanas režīms.


Anamnēze - vispārīgā, iepriekšējās un vēlamās korekcijas metodes, medicīniskā situācija, pacienta nodarbošanās, vēlmes un vajadzības.


Konsultācijas par kontaktlēcu lietošanu un kopšanu tiek sniegtas, izsniedzot kontaktlēcas un atkārtotās vizītēs, lai būtu droši, ka tiek ievēroti visi kopšanas norādījumi, kas ir svarīgi, lai saglabātu labu acu veselību daudzu gadu garumā.


Konsultācijas par vispārējā un acu veselības stāvokļa uzlabošanu ietilpst ikdienišķā kontroles vizītē, jo acu veselība ir cieši saistīta ar pacienta vispārīgo veselību. Un bieži tieši redzes aprūpes speciālisti ir pirmie, kas pamana būtiskas izmaiņas cilvēka veselībā un nosūta uz padziļinātu izmeklēšanu pie atbilstoša speciālista.


Ergonomika - gaisma, gaisa mitrums, ķermeņa stāvoklis, apskatāmā objekta attālums, darba vietas iekārtojums, izkustēšanās - viss ir svarīgi labas redzes un labas veselības saglabāšanai ilgtermiņā. Acu vingrinājumi un atpūtas ievērošana ir kā ieteikums katram, kam rūp savu acu veselība ikdienā un ilgtermiņā.