Acs iekšējā spiediena mērīšana - tonometrija

NIDEK augstas klases iebūvētais tonometrs ar gaisa plūsmas bezkontakta metodi nodrošina maksimālu pacienta komfortu un drošību - ar maigu gaisa strūklu nomērot pacienta acs ābola iekšējo spiedienu. Gaisa strūklas tonometra priekšrocības ir ātrums un precizitāte, kā arī tas, ka nav jālieto acs virsmas anestēzija un nekas nepieskaras acs priekšējai virsmai. Mērījumi līdz 60 mm/Hg.


Pēc 40 gadu vecuma, ieteicams reizi divos gados mērīt acs spiedienu, glaukomas profilaktiskai kontrolei. Pēc piecdesmit gadu vecuma, mainās acs ābola iekšējās vides un glaukomas risks ir lielāks, tāpēc ieteicams acu spiedienu mērīt vismaz reizi gadā, papildus veicot citus izmeklējumus - perimetriju un oftalmoskopiju.


Glaukoma ir kompleksa acu slimība, kam raksturīgs paaugstināts acs ābola iekšējais spiediens, redzes lauka izmaiņas u.c. patoloģiskas izmaiņas, kas var novest pie neatgriezeniska redzes zuduma. Glaukoma ir biežākais akluma cēlonis.


Savlaicīga glaukomas diagnostika, ārstēšana un profilakse ļauj saglabāt labu redzi līdz sirmam vecumam. Normāls acs spiediens ir vidēji 20 vienības, paaugstināts acs iekšējais spiediens var liecināt par patoloģiskām acs izmaiņām, ko laicīgi atklājot, veiksmīgi var ārstēt ar medikamentiem.