Redzes funkcijas

Refrakcijas korekcijas noteikšana tālumā un tuvumā, objektīvi un subjektīvi.

Subjektīvā korekcija ir būtiska, lai pacients ar jaunajām brillēm vai kontaktlēcām labi justos savās ikdienas gaitās. Korekcijas veids un stiprums atkarīgs no pacienta refrakcijas, ikdienas nodarbošanās, apkārtējās vides, veselības stāvokļa, asaru sastāva, vaļaspriekiem u.c. Vienādu dioptriju korekcija var būtiski atšķirties dažādu profesiju, dzimumu un vecuma pārstāvjiem. Kas derēs jaunam lidmašīnas pilotam, nederēs ofisa darbiniecei gados vai skolas bērnam, jo svarīgi ņemt vērā visus parametrus, lai izvēlētos labāko un piemērotāko korekcijas veidu.

 

Binokulārās funkcijas un redzes testi svarīgi pacienta abu acu kopredzes izvērtēšanai. Ikdienā telpiska uztvere ir svarīga, lai novērtētu pareizu attālumu līdz objektam vai šķērslim, lai droši iekļautos apkārtējā vidē un satiksmes plūsmā. Cilvēkiem ar dažādu stiprumu abās acīs, bieži vien nav iespējams panākt stabilu binokulāru redzi brillēs, tāpēc speciālists var ieteikt kontaktlēcu korekciju, kas bieži vien dod labu telpisku uztveri - var pat skatīties un uztvert 3D kino.

Akomodācijas mērījumi ir nozīmīgi visiem, kam izteikta redzes slodze tuvumā un pie datoriem, lai izvērtētu redzes sistēmas stāvokli. Nereti cilvēki nezin, ka pārslogota tuvuma redze var izraisīt akomodācijas traucējumus- rodas grūtības iegūt skaidru attēlu gan tuvumā, gan tālumā. Dažādiem akomodācijas traucējumiem piemērojama citāda profilakse un ārstēšana, bet to var noteikt tikai speciālists ar īpašiem testiem un mērījumiem. Bieži akomodācijas traucējumi var būt galvas vai acu sāpju iemesls. Izrakstot brilles vai kontaktlēcas jāņem vērā šīs acu fokusēšanas spējas un ātrums, lai korekcija būtu komfortabla visos attālumos.