Radzenes topogrāfiju mērījumiem izmantojam Oculus Keratograph, kas ir viena no vadošajām Eiropas firmām acu izmeklējumu aparatūras izstrādē. Radzenes mērījumi notiek 22.000 punktos un ar to ir pietiekami, lai veidotu uzskatāmu radzenes telpisko karti.

 

Lielākais ieguvums ir pilnvērtīga un detalizēta izpratne par radzenes formu, tās izmaiņu dinamiku ilgākā laika periodā. Tikai tā varam diagnosticēt keratokonusu, izprast radzenes stāvokli pēc operācijām, precīzi analizēt radzenes astigmātismu, noteikt dažādas radzenes neregularitātes, u.c.

 

Pat, ja nav īpašu radzenes pataloģiju, piemeklējot individuālas kontaktlēcas, mums jāzin ne tikai precīzi radzenes liekuma rādiusi, bet arī ekscentritāte – radzenes liekuma koeficients.

 

Bieži vien neprecīzi pielaikotas vai neatbilstošas parastās mīkstās kontaktlēcas noved pie radzenes deformācijas – to uzskatāmi varam redzēt topogrāfijā. Speciāli matemātiskie aprēķini norāda koeficientus par to, cik radzene ir atpūtusies no nepareizām kontaktlēcām un vai nepieciešama vēl atpūta, lai tā atgūtu savu dabisko stāvokli.

 

Iespējama kontaktlēcu iekšējā rādiusa noteikšana.