Spraugas lampa jeb biomikroskops ir ikdienas acu speciālista instruments. Tas 32x palielinājumā ļauj aplūkot acs virsmu, kā arī caur zīlīti ielūkoties acs ābola iekšpusē.

 

Mūsu speciālistiem tā nepieciešama arī kontaktlēcu atbilstības un kvalitātes noteikšanā - novietojums, kustīgums. Kad iekrāsojam klienta asaras dzeltenas ar fluorescīnu un aplūkojam tās zilā gaismā, redzams asaru daudzums zem kontaktlēcas (kontaktlēca nekad nedrīkst pilnībā pieskarties radzenei!). Tā mēs nosakām kontaktlēcas parametru atbilstību radzenei.

 

Kontaktlēcas tīrība ir uzskatāmi redzama. Ilgtermiņa kontaktlēcu lietošanas mūžu nosaka arī rūpīga to kopšana un dezinfekcija. Netīras kontaktlēcas rada kairinājumu un samazina skābekļa caurlaidību. Savlaicīgi pamanot kādu nosēdumu rašanos, varam pamainīt tīrīšanas šķīdumu vai lietot kādu papildus šķīdumu, ja asaru sastāvs to prasa. Varam arī redzēt cik rūpīgi ir lietotas kontaktlēcas, cik tās saskrāpētas un vai ir pienācis laiks tās ātrāk nomainīt.

 

Radzenes stāvoklis un veselība arī ir redzama. Pie radzenes mikrotraumām, acu sausuma, pārāk ciešām kontaktlēcām, fluorescīns uzskatāmi iekrāso mikro punktiņus, kas spoži izgaismo problemātiskās vietas. Tad acu speciālistam ir iespēja izvērtēt situāciju, noteikt problēmas cēloni un nepieciešamo terapiju.

 

Īpaši domājot par klientiem, esam uzstādījuši foto / video kameru pie spraugas lampas. Ar tās palīdzību varam saglabāt bildes vai video ar to, ko acu speciālists redz. Tad arī katram pašam iespējams paskatīties uz savām acīm lielā palielinājumā un redzēt kā izskatās acs problēmvietas. Speciālista skaidrojums, demonstrējot katra klienta konkrēto acu fotogrāfiju, būs daudz efektīvāks un pamatotāks.