Cita aparatūra un aprīkojums vajadzīgs acu speciālista ikdienas darbam. Arī šeit izvēlamies pārbaudītāko firmu ražojumus, kuru vārds saistās ar kvalitāti: NIDEK, CSO, OCULUS, NEITZ, Heidelberg Engineering u.c.

No klientu ērtībām domātā aprīkojuma jāuzsver īpašie kontaktlēcu apmācību galdi ar izgaismotu spoguli pie sienas un galda virsmā. Kontaktlēcas vieglāk ir ielikt skatoties uz leju, arī apgaismojumam jābūt pietiekamam, lai pats cilvēks neradītu ēnu, liekot kontaktlēcas.

 

Autorefraktometrs

Augstas klases 3D autorefraktometrs – ātri un precīzi nomēra acs gaismas laušanas spēju. Tas speciālistam ļauj precīzāķ noteikt un koriģēt pacienta redzes defektus, plusu vai mīnusu lielumu, astigmātisma asis. Šajā aparātā ir iebūvēts bezkontakta gaisma plūsmas acu spiediena mērītājs, kas speciālistiem palīdz glaukomas diagnostikai un profilaksei.

 

Pahimetrs

Ātrs un precīzs - 12 sekundēs ar kļūdu +/- 5 mikroni, ļauj nomērīt radzenes biezumu ar ultraskaņas palīdzību, saglabāt un transportēt iegūtos datus. Radzenes biezuma mērīšana nepieciešama īpašos radzenes defektu gadījumos, piemēram, keratokonusa pacientiem slimības gaitas kontrolei.

Glaukomas diferenciāldiagnostikā- fizioloģiski biezas radzenes var dot paaugstināta acs spiediena rādījumus.

Ortokeratoloģijas (Nakts Lēcu) pacientiem radzenes mērījumus profilaktiskos nolūkos veicam reizi gadā.

 

Oftalmoskops

Rokas oftalmoskops ļauj saskatīt sīkākās acs dibena detaļas 15-20 reižu palielinājumā. Oftalmoskopijā tiek izvērtēta tīklene, redzes nervs, asinsvadi un šī metode palīdz daudzu citu slimību diferenciāldiagnozē. Caurspoguļojot ar gaismas staru, labi izvērtējamas dzidrās optiskās vides vai to patoloģiskas izmaiņas.

 

Dioptometrs

Precīzs un uzticams jaunākās paaudzes lēcu stipruma mērītājs, kas ātri nomēra lēcu stiprumu 108 vienlaicīgi punktos. Varam nomērīt dažādas sarežģītības briļļu lecas un kontaktlēcas.

 

LCD displejs

Augstas izšķirtspējas tālvadības displejs, ar daudzveidīgiem optotipiem - Snellena, Landolta, burti, cipari, attēli bērniem, ar visiem speciālistiem svarīgiem un nepieciešamiem tāluma redzes funkciju pārbaudes testiem.