Optometriste Dace Ērenbote redzes korekciju veic kopš 2000. gada. Iegūstot optometrista izglītību Latvijas Universitātē, speciālisti tiek īpaši sagatavoti darbam ar precīzu redzes koriģēšanu, izmantojot plašas izmeklējumu metodes. Gallus optikā Dace Ērenbote strādā kopš 2011. gada decembra.


Starp citu, pirms darba Gallus Optika salonā, Dace Ērenbote atzina, ka ikdienā, redzot komplikācijas no parastajām, standartizmēra mīkstajām kontaktlēcām, pārsvarā ieteikusi izvēlēties brilles vai lietot kontaktlēcas tikai atsevišķos gadījumos, piemēram, sportojot, uzstājoties teātrī, dejās un ballēs. Šodien šaubas par kontaktlēcu pielāgošanu vairs nav – tikai jāizvēlas piemēroti parametri!


2011. gada oktobrī un novembrī, pirms darba uzsākšanas, tika apmeklētas individuālas teorijas un prakses apmācības pie mūsu vadošās optometristes Itas Zviedres. Labās vācu valodas zināšanas Dacei ļauj ātri apgūt jaunāko informāciju no kontaktlēcu ražotājiem Vācijā, kā arī veikt operatīvu un efektīvu konsultāciju sarežģītākajos kontaktkorekcijas gadījumos.


2012. gada februārī Dace piedalījās individuālās teorētiskās nodarbībās pie Hecht Contactlinsen vadošajiem speciālistiem, kā arī praktiskās pieņemšanās specializētā kontaktlēcu centrā un Freiburgas Universitātes slimnīcas acu nodaļā. Tieši prakse slimnīcā ļāva saprast, cik plašas ir iespējas veidot individuālas kontaktlēcas gadījumos, kad ir jāizšķiras par radzenes transplantāciju vai kontaktkoreciju. Šeit ārsti strādā plecu pie pleca ar kontaktlēcu speciālistiem un vērtē, cik vēl ilgi var atlikt operāciju un iegūt labu redzi ar kontaktlēcām. Vai pielāgot speciālas kontaktlēcas pēc radzenes operācijām.


2012. gada 09.-10.jūnijs – dalība pirmajā Eiropas Ortokeratoloģijas Akadēmijas kongresā Madridē. Kongress speciāli tika veltīts nakts lēcu iedarbības analizēšanai. Pasaules vadošie speciālisti dalījās ar savu pieredzi, atskatījās uz pēdējo desmitgades veikumu, centās ieskicēt iespējamo attīstību nākotnē un īpaši izcēla ortokeratoloģijas (nakts lēcu) metodi kā, iespējams, vienīgo reālo metodi cīņā ar tuvredzības progresēšanu. Daudzie pētījumi ieskicē tendenci, ka pareizi pielaikotas nakts lēcas bērniem un pusaudžiem, dod iespēju noturēt tuvredzību esošajā līmenī. Visi prezentētie pētījumi apliecina, ka ortokeratoloģija ir efektīva un droša redzes korekcijas metode.