Individāla un rūpīga pieeja katram

Balstoties uz radzenes topogrāfijas mērījumiem iespējams izveidot nepieciešamo kontaktlēcu. Kontaktlēcas materiālus izvēlamies ar lielāku gāzu caurlaidību, lai nodrošinātu maksimāli labvēlīgus apstākļus radzenei.


Hecht Contactlinsen GmbH keratokonusa kontaktlēcas:

 

Asfēriskas, ar paceltu perifēriju keratokonusa sākumstadijās KC20 vai KC30.

 

Paralēli radzenei pielāgotas ar variācijām perifērijā - KAKC-F, KAKC-N, vai KAKC-I.

 

Lai nodrošinātu maksimāli labāko risinājumu, visām lēcām iespējams individuāli brīvi mainīt liekuma radiusu, diametru, asfericitāti, perifērijas daļas izliekumus, optiskās zonas izmērus, kā arī veidot dažādus funkcionālus uzlabojumus kā maliņas profilu, stabilitātes prizmas, ovālas formas zonas un pašu lēcu, u.c.

 

Korekcija visām lēcām iespējama -30.00 līdz +30.00 dioptriju robežās, kā arī iespējama visa veida cilindriskā korekcija veidojot torisku kontaktlēcas priekšējo, aizmugurējo vai abas virsmas (arī dažādās asīs).

 

Īpaši sarežģītos gadījumos var mainīt kontaktlēcas parametrus - rādiusus un izliekumus 4 kvadrantos atsevišķi - ateljē tipa kontaktlēcas Quadro®.

 

 

Būtiski ir veikt atkārtotas pārbaudes ik pēc 3 mēnešiem, lai kontrolētu keratokonusa progresiju. Nepieciešamības gadījumā jāmaina kontaktlēcas.

 

 

Redzes pārbaudē jānovērtē keratokonusa vai PMD stadija, tips, epitēlija stāvoklis.

Kontaktlēcu simulācijā un pielaikošanā - 3 punktu sistēma, kad kontaktlēca balstās perifērijā un radzenes vidū (zem kontaktlēcas VIENMĒR un visur jābūt asarām!).

 

Fluoresceīna ainā:

- laba apasarošana zem kontaktlēcas;

- lai kontaktlēca nav par stāvu (apex drošībā, bet samazinās redzes asums asaru dēļ, paliek nospiedumi pēc kontaktlēcu noņemšanas - jākontrolē kā perifērijā kontaktlēca pieguļ, lai būtu laba apasarošana; bieži svešķermeņa sajūta)

- lai kontaktlēca nav par plakanu (labāks redzes asums, bet jākontrolē, lai nenospiež apex (!), jāsamazina valkāšanas laiks, biežāk jāmaina kontaktlēca, ja keratokonuss progresē). 

 

 

Uz acs vērtē: statiski, dinamiski, fluorogrāfijā - lai nav par plakanu uz apex (lai nebojātu radzeni), lai centrāli nav par daudz asaru (samazināts redzes asums), lai vidējā perifērija plata (nodrošina kontaktlēcas atbalstu), lai perifērija nav par ciešu - pacelta ārmala nodrošina labu asaru apmaiņu.

Pie subepiteliālas hiperplāzijas (SEH) ļoti svarīgi, lai kontaktlēca nepieskaras apex!

Pellucīdās marginālās deģenerācijas gadījumos (PMD) kontaktlēcai dažādi parametri - diametrs un rādiuss 4 līknēs un sektoros, lai nodrošinātu kontaktlēcas centrāciju un labu redzes asumu.


Virskorekcija kā minimums pēc 1 stundas, kad proves kontaktlēca uzlikta, bieži grūti nokoriģēt, bieži palielinās miopijas daļa, jāmeklē atlieku astigmātisms, ja radzenes centrā rētas - dažāda refrakcija.

Quadro®