Studente, 20.g.v. Ikdienā lieto brilles. Kontaktlēcas nekad nav bijušas, bet sen jau grib izmēģināt un lietot ikdienā, jo brilles traucē. Pirms nonāca pie mums, citās reizēs uz pārbaudēm pie acu speciālistiem, viņa bija teikts, ka "mīnusi ir pārāk maziņi, lai lietotu kontaktlēcas".

Refrakcija tālumā

 

Labā acs V nc 0.7 cc -0.5 Dsph -0.5 Dcyl Ax 90; V = 1.2

Kreisā acs V nc 0.7 cc -0.5 Dsph -0.5 Dcyl Ax 90; V = 1.2

V ou cc 1.5


Un tik tiešām, standarta mīkstas kontaktlēcas ar tādiem parametriem neesot, mazākais cilindrs, ko var dabūt ir -0.75 Dcyl, bet tikai ar -0.5 Dsph sfēriskām kontaktlēcām redzes asums nebūtu apmierinošs. Tāpēc ir jāizvēlas individuāli taisītas kontaktlēcas un primārā izvēle ir gāzu caurlaidīgas kontaktlēcas (RGP), kas ir veselīgāka izvēle acīm.

Mēs piedāvājam individuāli veidotas gāzu caurlaidīgas kontaktlēcas - pēc ģeometriskās formas vienkāršas vairākizliekumu kontaktlēcas ar prizmas balastu apakšā, lai varētu nokompensēt apgriezto astigmātismu (nelielu cilindru izkoriģēs asaru lēca, kas izveidosies zem kontaktlēcas).

 

Individuālo kontaktlēcu korekcija

Labās acs kontaktlēca

-0.5 Dsph; R = 7.65; Dg = 9.6; 1.2 prism

V od cc = 1.2

Kreisās acs kontaktlēca

-0.5 Dsph; R = 7.60; Dg = 9.6; 1.2 prism

V os cc = 1.2

 

V ou = 1.5

 

Lēcas lieto ikdienā. Ar lēcām jutas ļoti komfortabli, var lietot visu dienu, līdz vēlam vakaram.

 

Šim konkrētam pacientam lēcu pāris uz diviem gadiem izmaksāja 166,- Euro (katra lēca 83,- Euro). Kas mēnesī sanāk 6,92 Euro par lēcu pāri!

 

Kontaktlēcas var piemēklēt un uztaisīt absolūti katram cilvēkam, arī pie mazas pakāpes tuvredzības vai tālredzības. 

Arī mazas pakāpes tuvredzība var būt traucējoša. Skaidri redzēt gribas visu laiku, bet ne vienmēr brilles var līdzēt, ir dzīvē momenti, kad brilles gribas noņemt.

 

Kontaktlēcām ir zināmas priekšrocības šādos gadījumos. Gāzu caurlaidīgas kontaktlēcas sniegs jūsu acim komfortu visas dienas garumā. Individuāli taisītas lēcas ir veselīgāka izvēle, protams, jāatceras par attiecīgas kopšanas ievērošanu, laicīgu lēcu maiņu un par regulārām vizītēm pie jūsu acu speciālista.